MEDİKAL CİLT BAKIMI UYGULAMALARIMIZ

20/08/2019

ÖZEL BALAT OR-AHAYİM  HASTANESİ
MEDİKAL CİLT BAKIMI UYGULAMALARIMIZ

Uz.Dr.Orkhan Bairamov 
Dermatoloji Uzmanı 
Or-Ahayim Hastanesi 

Günümüzde cilt bakımı sağlıklı ve estetik cilt açısından vazgeçilmezler arasında yer alıyor. Ultraviyole  ışınları, serbest radikaller, stres, makyaj, sigara, hava değişimi ve yanlış beslenme gibi etkiler genç yaşlardan itibaren yüzümüzde solgun ve yorgun ifade oluşturur.  Bu nedenle cilt bakımı sadece estetik açıdan değil sağlık açısından da gereklidir. Bu işlem temizlik, bakım ve koruma amaçlı olarak 20’li yaşlardan itibaren herkese yapılabilir.Bütün işlemlerden önce cilt tipi tayin edilir ve size aşağıdaki alternatifler sunulur.

1)KLASİK CİLT BAKIMI

Klasik cilt bakımı yaklaşık 1- 1.5 saat sürer ve cilde sırayla temizleme, peeling, buhar, ürün yedirme, yüksek frekans, nemlendirme işlemleri uygulanır. Bu uygulama ile cilt temizlenir, tıkalı gözenekler açılır, kan dolaşımı hızlandırılır, cilt ölü hücre ve siyah noktalardan arındırılır; nem depo edici ve hücre yenileyici işlemlerle taptaze canlı bir görünüm ortaya çıkar.Genelde ayda 1 kez yapılır.

2) AQUA PEELİNG İLE CİLT BAKIMI

Bu işlem yaklaşık 20-30 dakika sürer ve  cilt tipine göre peeling etkili hazır solüsyonlar cilde basınçla verilir ve aynı zamanda vakum etkisi sağlanarak cildin daha derinlemesine ve kolay temizlenmesini sağlar. Aqua Peeling tek seferde temizleme, peeling ,arındırma , hidrasyon (beslenme) ve antioksidan etkisi sağlayan bir işlemdir. 

Bu işlemin en önemli avantajı ise kısa sürede cildimizi daha canlı , parlak ve taze görünmesini sağlar.Aqua peeling işlemi genelde ayda bir uygulanır. Seans sayısını ve sıklığını hasta kendisi de  belirleyebilir. 

3)OKSİJEN TERAPİ İLE ANTİAGİNG BAKIMI

Bu işlem yaklaşık olarak 1.5 saat sürer ve ayda 2 kez yapılır.Kendi özel ürünlerini oksijen basıncı ile birlikte cilt altındaki dokulara kadar indirip cilde iyice nüfus etmesini sağlar.Cildimizin genç ve sağlıklı görünümünün kaybolmasının nedeni cildimizdeki oksijen seviyesinin azalmasıdır.Saf oksijen uygulaması genel anlamda hem vücudumuza hem cildimize olumlu etkisi bulunuyor.Metabolizmayı hızlandırması, yağ yakımını arttırması ve kan dolaşımını hızlandırması , cildin yenilenmesini sağlayarak hücre yaşlanmasının gecikmesini ve cilt dokularının yeniden canlandırmasını sağlar. Uygulama sonunda 15 dakika boyunca solunum yoluyla oksijen uygulaması yapılıp cildin destek dokusunu oluşturan kolajen ve elastin seviyesini arttırır.Göz çevresi ve dudak kenarındaki kas hareketlerine bağlı olarak kırışıklıkları da onarır. Oksijen terapi 4 ile 8 seans olarak kürler halinde uygulandığında ise etkisi daha uzun süre kalır. 
 

Bilgi ve Randevu Or-Ahayim Hastanesi  
Tel : 0 212 491 00 00 (1600 ) – 0 542 421 81 20 Eda Hn